Navigace

Obsah

www.obecsusice.com

Skupina:
Města & obce
Okres:
Uherské Hradiště
Kraj:
Zlínský
Datum realizace:
7. 5. 2018
Sušice jsou moravská obec, která se nachází v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji. Žije zde víc než 600 obyvatel.
Sušická lokalita je nejen nejstarším sídlištěm v okrese, ale i v celém kraji. Svědčí o tom nálezy neumělých výrobků z nejstarší doby kamenné (asi 80 000 let před Kr.), které byly nalezeny v místní části Kocovy. Tento archeologický výzkum vedl dr. V. Hrubý. Nálezy jsou uloženy ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti. Založení Sušic na místě někdejšího staroslovanského hradiště lze klást do 1. pol. 13. století a to po založení obcí Kudlovice a Traplice.
Poslední zastupitelstva se soustředila na obnovu obce a její kulturní rozvoj. Zejména opravou a technickým obnovením víceúčelového hřiště s moderním tenisovým kurtem, celkovou rekonstrukcí budovy bývalé školy, ve které sídlí obecní úřad a společenský sál, vysprávkou kaple Panny Marie, rekonstrukcí hasičské zbrojnice, smírčích a pamětních křížů v obci. Z oblasti společenského života v obci jsou nejvýznamnější hody, které byly obnoveny po 41 letech, dále sušická pouť, masopust a masopustní zábava, dětský den, večerní zábavy na hřišti a vánoční besídka.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha