Navigace

Obsah

www.rouske.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Přerov
Kraj:
Olomoucký
Datum realizace:
8. 10. 2010
Katastr obce Rouské o výměře 530 ha se nachází v Kelečské a Podbeskydské pahorkatině – oblast Západobeskydské podhůří, v nadmořské výšce 372 m n.m. V současné době zde žije přibližně 250 obyvatel. V obci se převážně zachoval charakter a urbanistická struktura původních selských stavení.
Obec ROUSKÉ, původně Ruské, je připomínána již v roce 1320. V r. 1516 získal léno Jan starší Obešlík z Lipultovic , šlechtic slezského původu, jehož děd Jan připomínaný na Moravě v l. 1433-66, byl purkrabím na hradě Drahotuši.
Nejvýznamější památka v katastru obce je památná lípa Jana Jiskry z Brandýsa stará zhruba 500 let, dále se tu nachází tři kamenné kříže, boží muka ze 17. století vyřezaná z jednoho kusu dubového dřeva. Rousecké návsi dominuje socha sv, Jana Nepomuckého z roku 1791, která je kulturní památkou. Nedaleko ní je kaple Povýšení sv. Kříže z roku 1855.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha