Navigace

Obsah

www.ratiskovice.com

Skupina:
Města & obce
Okres:
Hodonín
Kraj:
Jihomoravský
Datum realizace:
1. 9. 2014
Ratíškovice svými 4015 obyvateli (stav k 1.1.2018) patří mezi nejpočetnější obce – vesnice v České republice. Přes 1300 domů užívá vysokého stupně občanské vybavenosti.
Postavením radnice v roce 1993 vznikla nová dominanta obce a zároveň nové centrum. Pro seniory byl zbudován v roce 2002 Dům pečovatelské služby s dvaceti byty, kde zajišťuje pečovatelskou službu Charita.
K historickým zajímavostem obce patří římskokatolický farní kostel, vystavěný v letech 1855– 1857, a to v místě, kde původně stála kaple sv. Josefa. Kostel byl postaven podle plánů hodonínského stavitele Josefa Lichta ve slohu historického romantismu. Ke kostelu přiléhá budova fary a hřbitov. Součástí mobiliáře kostela je dřevěná soška Panny Marie s Ježíškem v náručí je jednou z nejhodnotnějších součástí chrámového mobiliáře. Jde o dílo datované kolem r. 1400, barokní korunka je instalována dodatečně. Původ sošky, cesta, jak se toto gotické dílo dostalo do ratíškovické farnosti, je zastřena tajemstvím.
Zajímavou ukázkou lidového umění je hřbitovní brána. Byla zhotovena v r. 1957 ke stému výročí postavení ratíškovického kostela místním mistrem kovářského řemesla Františkem Hnilicou. Dále se v katastru obce nachází několik desítek křížů, pomníků a kapliček postavených v minulých staletích. Poslední z těch starších je pomník padlých z roku 1947.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha