Navigace

Obsah

www.rakov.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Přerov
Kraj:
Olomoucký
Datum realizace:
6. 3. 2011
Obec Rakov leží 10 km na jih od Hranic na Moravě na záhorském hřebenu v nadmořské výšce 325 metrů. Katastrální výměra obce činí 496 ha.
Mezi významnější památky v obci Rakov lze zařadit především zvoničku, pocházející z roku 1968 se zvonem odlitým již roku 1678. Zajímavé také je, že před každým vstupem do obce byl postaven kamenný kříž, chránící Rakov před živelnými pohromami a nemocemi. Nejstarší lípa malolistá, více než stoletá, má obvod kmene téměř 4 metry a byla vysazena na počest zrušení roboty.
Pro sportovní a společenské aktivity místních slouží obci kulturní sál, tělocvična a hřiště. K dispozici je také knihovna a mateřská škola. Na pořádání plesů a předhodových zábav se podílí místní spolky - hasiči, myslivci, zahrádkáři, sportovci. Zdravotní služby jsou zajišťovány zdravotním střediskem v Soběchlebích, Lipníku nad Bečvou a Hranicích. Hospodaří zde tři soukromí zemědělci, dále zde naleznete autoopravnu, pokrývačství, klempířství, výrobu nábytku, pohostinství a prodejnu potravin.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha