Navigace

Obsah

www.postrelmov.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Šumperk
Kraj:
Olomoucký
Datum realizace:
4. 12. 2018
Postřelmovskou rovinu z úrodných polí a luk obklopuje překrásný věnec zalesněných kopců s pozadím nejvyšších moravských hor Jeseníků.
Území okolí Postřelmova byla osídlena již v mladší době kamenné. Při výstavbě silničního obchvatu v roce 2003 byl proveden záchranný archeologický průzkum. Unikátním nálezem byla úchytka misky ve tvaru lidské hlavy, později nazvaná „Postřelmovský Venoušek“ a část misky čtvercovitého půdorysu. Pravděpodobně se jednalo o kultovní předměty šamana, které jsou uloženy v depozitáři Okresního vlastivědného muzea v Šumperku spolu s ostatními předměty z archeologického průzkumu.
Původní vesnice vznikla pravděpodobně ve 13. století a nejpozději v první polovině 14. století v ní byla vybudována zemanská tvrz, která záhy zanikla. Dochovaly se po ní terénní nerovnosti v místní části zvané Kopec. Se stavbou tvrze souvisí i výstavba postřelmovského kostela.
První písemná zmínka o Postřelmovu je až z roku 1349.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha