Navigace

Obsah

www.obecpolice.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Vsetín
Kraj:
Zlínský
Datum realizace:
8. 5. 2018
Obec Police leží 7 km jihozápadně od Valašského Meziříčí při okraji Kelečské pahorkatiny, jižní část obce zasahuje do svahů Hostýnských vrchů. Na katastru o rozloze 1322 ha žije v současné době přibližně 550 obyvatel.
První zmínka o Policích, jako součástí biskupského panství Kelč, pochází z roku 1383. Kolem zrušeného vrchnostenského dvora vznikla roku 1788 na společném katastrálním území samostatná obec Vrchovec, která byla roku 1949 spojena s Policemi. Police byly historicky převážně zemědělskou obcí. Písemné záznamy o obecné škole jsou od roku 1848. Sbor dobrovolných hasičů byl založen v roce 1894. V obci je kaple Božského srdce Páně z roku 1933 a památník odboje a obětem obou světových válek.
V Policích je Mateřská škola a Základní škola pro 1. stupeň. V roce 1997 byl vybudován vodovod a v roce 1999 provedena plynofikace. V roce 2010 byla vybudována splašková kanalizace a čistírna odpadních vod.
Pro sportovní vyžití slouží víceúčelové hřiště a dětské hřiště.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha