Navigace

Obsah

www.petrvaldobec.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Nový Jičín
Kraj:
Moravskoslezský
Datum realizace:
8. 7. 2016
Obec Petřvald se nachází v severovýchodní části novojičínského okresu, na pravém břehu řeky Lubiny a po levé straně silnice vedoucí z Příbora do Ostravy. Její střední nadmořská výška je 244 m n. m. Spolu s místní částí Petřvaldík tvoří jednu politickou i katastrální obec. K 1. lednu 2016 měla obec 1 829 obyvatel, z toho 1 618 v Petřvaldě. Celkem je v ní registrováno 487 domovních čísel v Petřvaldě a 84 v Petřvaldíku. Výměra obce je 1250 ha, z toho zemědělská půda čítá 907 ha, lesní půda 68 ha, vodní plochy 33 ha, zastavěná plocha 32 ha a ostatní neurčená půda 210 ha.
Obec se může pochlubit bohatým spolkovým životem, který nabízí obyvatelům kulturní i sportovní vyžití a množství akcí. Největší kulturní akcí, do které jsou zapojeny i místní spolky a organizace jsou každoroční Erbovní slavnosti, které vznikly před 17 lety jako oslava udělení nového znaku obci.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha