Navigace

Obsah

www.ostretin.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Pardubice
Kraj:
Pardubický
Datum realizace:
1. 8. 2017
Obec Ostřetín se nachází asi 22 km východně od města Pardubice a 4 km jihovýchodně od města Holice. Skládá se ze dvou místních částí – Ostřetín a Vysoká u Holic. Je zde evidováno celkem 370 domů, z toho v samotném Ostřetíně 294.
OSTŘETÍN (Hostín, Hostětín, Ostrzetyn, Wostrzetin, Vostřetín, Oustřetím, v starých listinách Ticzmani villa, změkčeno Ticzmansdorf) jest ves podél potoka Ostřetínského, v němž místy opuka vychází na den, a po obou stranách silnice holicko-mýtské, pod kopcem Chmelnicí a pod lesnatým návrším Hradcemi. Roku 1900 měl 129 domù s 963 obyvateli, roku 1910 138 domù s 997 obyvateli. Krajina zdejší jest velmi zdravá, epidemické nemoci málo se tu vyskytují, což připisováno blízkým lesùm. Jest zde farní chrám, trojtřídní škola, sbor dobrovolných hasičù, hospodářsko čtenářská beseda, spolek úvěrní a záloženský /raiffeisenka) a spolek literácký.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha