Navigace

Obsah

www.micov-susice.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Chrudim
Kraj:
Pardubický
Datum realizace:
30. 10. 2017
Obec leží v krásném lesnatém kraji na jihozápadním okraji Chrudimska na hřebeni Železných hor v nadmořské výšce kolem 550 m.n.m. V celém katastrálním území se nacházejí obce Míčov, Sušice, Jetonice, Zbyslavec a Rudov. Žije zde 263 obyvatel , celková výměra obce je 1 237 ha.
První zmínka o obci pochází z roku 1349 a to v souvislosti s původním novogotickým kostelem. Kostel byl vybudován v místě kudy procházela důležitá obchodní stezka do severovýchodních Čech.
Nejvyšším vrcholkem v katastru obce je Krkaňka (566 m.n.m.), ze které je za dobrého počasí z příkrých svahů výhled na Ronov nad Doubravou a dále směrem na Čáslav. Díky své nadmořské výšce a kopcovitému terénu je tu mnoho dalších nádherných vyhlídkových míst, jako je např. silnice mezi obcemi Míčov a Sušice, kde je za dobrého počasí rozhled až na Orlické hory a Krkonoše, včetně nejvyšší hory ČR Sněžky.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha