Navigace

Obsah

www.malhotice.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Přerov
Kraj:
Olomoucký
Datum realizace:
8. 10. 2010
Malhotice, obec v bývalém okrese Hranice, leží asi 10 km jihovýchodně od Hranic, v nadmořské výšce 296-321 m. Katastrální rozloha obce je 767 ha. V obci je dnes obydleno 96 domů a 106 bytů.
První zmínka o obci se přisuzuje Mikuláši z Malchnovicz (Malhotic), který je uveden jako svědek na listině pro klášter ve Vizovicích v roce 1321.
V areálu zdejšího parku, který byl zřízen pravděpodobně v 18. století, se nachází budova bývalého zámečku, jehož celkový stav odpovídá jeho stáří. V roce 2008 byla na zámečku provedena celková rekostrukce ze získané dotace "Programu rozvoje venkova" byly provedeny úpravy fasády, oken , a interiéru . V prvním patře budovy se dnes nachází mateřská škola. V přízemí je umístěn obecní úřad, místní knihovna a klubovna pro činnost spolků. Nové stavby v okolí zámečku, jako taneční parket a antukové volejbalové hřiště , jsou v současné době zcela využívány. Místní zámecký park se postupně dosazuje dřevinami podle projektu.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha