Navigace

Obsah

www.obec-koci.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Chrudim
Kraj:
Pardubický
Datum realizace:
26. 8. 2016
Obec Kočí leží 5 km východním směrem od okresního města Chrudim při státní silnici 1/17 a je ze všech světových stran, vyjma seveního, sevřena přírodnim úvalem.
Vznik obce Kočí je datován do období vlády Přemysla Otakara II. a to v roce 1263, kdy byla osazena německým obyvatelstvem, které přišlo s kolonizačním proudem při zakládání Města Chrudim. Obec měla rychtu, která byla dědičná a svobodná. Počeštění obyvatelstva naší obce je spojeno s revolučním husitským hnutím, kdy němečtí osadníci opouštějí jak Město Chrudim tak i naši obec.
Při pohledu do historie obce Kočí nelze pominout jedinečnou památku lidové architektury svého druhu v Čechách, stojící uprostřed vsi a to objekt kostela sv. Bartoloměje. Tato stavba je dokladem dovednosti tesařských mistrů, kteří svými jednoduchými prostředky dali vzniknout stavbě, která je chloubou celého našeho kraje. Založení kostela je datováno 28. února 1397 zakládající listinou, vydanou druhou manželkou krále Václava IV, Žofií.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha