Navigace

Obsah

www.klucov.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Kolín
Kraj:
Středočeský
Datum realizace:
11. 5. 2016
Klučov je obec ležící v okrese Kolín asi 4 km severovýchodně od města Český Brod na říčce Šembera. Žije zde přibližně 1 000 obyvatel, katastrální území má rozlohu 1444 ha. V roce 2011 zde bylo evidováno 393 adres. Součástí obce jsou i vesnice Lstiboř, Skramníky a Žhery.
Na katastru obce byl na návrší Starý Klučov (též Na Ptáčku) severně od vesnice proveden J. Kudrnáčem v letech 1949–1958 rozsáhlý archeologický výzkum, který přinesl četné doklady pravěkého a staroslovanského osídlení. V osmém a devátém století se zde nacházelo jedno z nejstarších raně středověkých hradišť v Čechách. První písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1250. Václav z Klučova padl roku 1420 v bitvě pod Vyšehradem. Součástí Klučovského panství byl zámeček – vodní tvrz Klučov (zpustlý zbořen po roce 1766), vodní mlýn a hospodářský dvůr. Za Slavatů byl Klučov připojen k panství Kostelec nad Černými lesy. V roce 1890 zde bylo 49 domů a 480 obyvatel.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha