Navigace

Obsah

www.dolni-kralovice.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Benešov
Kraj:
Středočeský
Datum realizace:
11. 11. 2016
Dolní Kralovice jsou obec v jihovýchodním cípu okresu Benešov, v Želivské pahorkatině, nad řekou Želivkou. Nacházejí se 45 km jihovýchodně od okresního města Benešov. Původní městečko, které se nacházelo v údolí řeky Želivky, bylo z důvodu výstavby vodní nádrže Švihov zbouráno v letech 1968–1975. Dnešní moderní obec vznikla v letech 1970–1974 na návrší nad přehradou, u původní obce Vraždovy Lhotice, asi 5 km jižně od zatopeného městečka. Žije zde přibližně 889 obyvatel.
Původní osada vznikla zřejmě v 11. stol. z chýší rybářů v údolí řeky Želivky. První písemná zmínka je z roku 1187. Z té doby pravděpodobně také pocházel bývalý kostel, který byl poté ještě mnohokrát přestavován. Osada byla původně v majetku vyšehradské kapituly, od roku 1340 ji převzal rod Trčků z Lípy, později si její vlastnictví střídaly další spíše méně významné šlechtické rody.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha