Navigace

Obsah

www.bedrichov.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Jablonec nad Nisou
Kraj:
Liberecký
Datum realizace:
2. 7. 2009
Obec Bedřichov je malebná horská obec čítající okolo 320 stálých obyvatel. Nachází se v Jizerských horách mezi městy Liberec a Jablonec nad Nisou. Leží v nadmořské výšce 707 m.n.m. a rozkládá se po obou stranách údolí říčky Rýnovické Nisy.
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1602. V té době tu byla sklářská huť, kolem které vyrostla vesnice, která dostala název Bedřichov podle majitele panství, Bedřicha z Redernu.
Dnes je v obci řada rekreačních objektů a Bedřichov je významným střediskem zimních sportů a startovním místem mnohých běžkařských výprav do Jizerských hor. Na místním stadionu, kousek od parkoviště a autobusové zastávky, začíná běžecká trať Jizerská magistrála.
Na svazích Malinového vrchu je v nadmořské výšce 710 až 802 m.n.m. sjezdový ski areál, čítající 7 vleků a sjezdovky o celkové délce 4,5 km.
Obec Bedřichov je hojně navštěvována i v létě, kdy je výchozím místem k turistickým cestám a cyklostezkám po Jizerských horách. Z Bedřichova také vedou bezbariérové stezky do okolí.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha