Navigace

Obsah

www.zdislavice.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
Benešov
Kraj:
Středočeský
Datum realizace:
12. 5. 2010
Městys Zdislavice se nachází jihovýchodně od Města Vlašim pod Javornickou Hůrou, na mírném svahu, který je rozdělen malým údolím. Má přibližně 530 obyvatel. V blízkém okolí se nachází města Vlašim, Benešov, Světlá nad Sázavou a Humpolec. Zdislavicemi protéká Štěpánovský potok, který je levostranným přítokem řeky Sázavy.
Díky příznivým podmínkám zde došlo k založení tvrze, které se odhaduje na počátek 9. století. Začalo osidlování zdejšího kraje a tvrz sloužila k přenocování cestujících a k transportu soli ze Salzburku do Prahy. Vedle tvrze byla tzv. Solná cesta.
Mezi místní pamětihodnosti patří například Kostel sv. Petra a Pavla z roku 1701. Dále Kostnice dle nápisu uvnitř zřízená roku 1772 kondrackým farářem Antonínem Radiměřským, dle informací z webu obce byla stavba zahájena v roce 1810 a veřejnosti otevřena na roku 1882. V současnosti se čeká na finanční podporu k její obnově.
Několik křížků ve vesnici i kolem ní. Socha sv. Jana Nepomuckého z konce 18. století před domy.
Městysem vede cyklotrasa č. 0004 Vlašim - Zdislavice - Trhový Štěpánov - Nesměřice.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha