Navigace

Obsah

www.mestorudolfov.cz

Skupina:
Města & obce
Okres:
České Budějovice
Kraj:
Jihočeský
Datum realizace:
26. 7. 2012
Rudolfov je město v okrese České Budějovice. Leží asi 5 km severovýchodně od Českých Budějovic na Lišovském prahu. Město má přibližně 2 600 obyvatel a jeho katastrální výměra činí 320 ha.
Rudolfov vznikl roku 1585 z obce Velké Hory na základě výsadní listiny, kterou jí udělil Rudolf II. V ní byl vsi udělen status hornického městečka s rozsáhlými privilegii. Město bylo centrem hornického života (v okolí se nacházely významné stříbrné doly), který se slibně rozvíjel až do roku 1600, a postupně se stalo nebezpečným konkurentem Českých Budějovic. To se nezměnilo ani po roce 1610, když těžba pomalu začínala upadat pro vyčerpání dolů.
Konec Rudolfova jako významného města přišel s Českým stavovským povstáním. Rudolfov se k povstání připojil. Když pak v roce 1619 táhla skrz jižní Čechy císařská vojska, byl Rudolfov vypálen a srovnán se zemí. V roce 1620 Ferdinand II. torzu města privilegia odebral.
Částečně obnoveno bylo město již v 17. století, určitý výraznější rozkvět pak prodělalo ve století 19.

Chcete podobné řešení? Zanechte nám na sebe kontakt a náš obchodní zástupce Vám nabídne nezávaznou osobní schůzku kde Vám vše dopodrobna vysvětlí.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:

captcha
captcha